YogaKioo Uluslararası 280 Saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi - Gaziantep

Bu öğretiyi öğrenmenin ve düzenli bir şekilde pratik etmenin bizim hayatlarımıza kattığı değeri, fiziksel/zihinsel farkındalığı ve dönüştürücü etkisini yaşadıktan sonra bu öğretiyi aktarmak için bu eğitimi düzenliyoruz. Eğer sende hayatında kendi bedeninin ve zihninin farkındalığına ulaşarak daha farkındalıklı bir yaşam istiyorsan, bu eğitim sana kapı açacak ve sana kendine giden yolu gösterecektir.

Yogakioo 280 saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi, özel olarak geliştirilmiş bir Yoga eğitmenlik eğitim programına göre gerçekleşir. Eğitim Yoga'nın pratik ve teorik yönlerini detaylı bir şekilde aktarmaktadır. Yoga manevi geleneğin derin bir çalışmasıdır. Amaç öğrencilere yogaya bütünsel yaklaşım deneyimi kazandırmaktır. Yoga öğretisinin yoğun ruhsal öğretilerini ve pratiklerini uygulayarak deneyimlediğin, nefes, farkındalık, meditasyon ve asana pratikleri içeren yoğun bir eğitim programı mevcuttur.

Temel Yoga eğitmenlik eğitiminde edindiğiniz bilgiler ve deneyimledikleriniz, kendi Yoga pratiğinizi oluşturmanıza ve yetkin bir eğitmen olarak bu pratiği paylaşmanıza bir zemin oluşturacaktır. 

Eğer yoga eğitmenliği ile ilgilenmiyorsanız bile, uygulamalar ve yoganın felsefi yaklaşımı, içinde yaşadığımız bu kaotik dünyada daha huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamak için beden, zihin ve ruhu zenginleştirmek, aynı zamanda hayatın amacını anlamak için de çok önemlidir. Bu eğitim fiziksel ve duygusal olarak güçlenmeni, daha canlı ve bilinçli bir yaşama şekli içinde olmanı sağlar.

Bu programın amacı; her öğrencinin yoga pratiğinde profesyonel ya da kişisel amaçlar için kendi pratiğini geliştirmesini sağlamak ve yoga uygulamalarını, katılımcıların günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası haline getirmeleri için fırsat sunmaktır.
Her varlığın bir amacı ve paylaşmak için güçlü bir mesajı vardır. Bu eğitimin bir amacıda, sana özgün olan bu otantik hediyeyi ortaya çıkararak güçlü bir şekilde paylaşmanı sağlamak.

Kimler Katılabilir? - Program Yoga pratiğinde derinleşmek ve yoga eğitmeni olmak isteyen herkese açıktır. - Kendini tanımak, anlamak isteyen ve bunun için Yoga pratiğini araç olarak kullanmak isteyen herkes için kendilerini keşfedebilecekleri değerli bir fırsattır. - Eğitime katılmak için daha önce Yoga ile ilgili herhangi bir bilgi ya da tecrübe gerekmemekle birlikte, başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için öğrencilerin kendilerini öğrenmeye ve disiplinli bir şekilde bu öğretiye adamaları gerekmektedir. - Bu eğitim aynı zamanda  benim gibi sağlık alanında çalışan (fiziksel beden ile ilgili veya psikoloji alanında) kişiler için de çok faydalı olacaktır. Çünkü Yoga öğretisi ile yaşanan dönüşüm kişinin kendisine ve etrafa karşı olan tutumunda da ciddi değişilikler meydana getirmektedir. Ayrıca kendi bedeninizde ve zihninizde yaşadığınız değişimler, başka insanlara da yaklaşımınızı bu bilginin sentezinde pozitif yönde değiştirecektir.

* Program kontenjanı her öğrenci ile detaylı ve ayrıntılı ilgilenmek adına sınırlı sayıda tutulmaktadır. * Program başlamadan önce, eğitime katılmak isteyen öğrenciler ile tanışma ve ön görüşme yapılacaktır. * Program öncesi ödevler verilecek olup, katılımcılar bu ödevlerle eğitime hazırlanacaktır. Bu ödevlerin düzenli yapılması beklenmektedir.

Eğitim Detayları:
Eğitim 3 modülden oluşmaktadır;

1.modül, 5 günlük buluşma ve devamında 2 haftasonu buluşması şeklinde gerçekleşecek olup, kişinin kendi pratiğinde derinleşebilmesi için yoğun bir programdan oluşmaktadır. Bu inzivada meditasyon, asana, nefes ve temel pranayama teknikleri gibi Hatha yoganın basamakları detaylı olarak anlatılacak ve inziva boyunca uygulamalı olarak deneyimlenecektir. Ayrıca Yoga'nın felsefesi ve Yoganın temel metni olan Patanjali'nin Yoga sutraları detaylı olarak işlenerek, Yoga öğretisinin temelleri aktarılacak. 

1. Modül İnziva Programı:
06:00-07:30 Dharana (Konsantrasyon) ve Dhyana (Meditasyon) Teknikleri
07:30-09:30 Asana ve Pranayama Çalışması
09:30-10:00 Kahvaltı
10:00-11:30 Kişisel zaman
11:30-13:30 Yoga Felsefesi / Patanjali’nin Yoga Sutraları 13:30-14:30 Dinlenme ve Çay Arası
14:30-17:00 Asana/Hizalamalar
17:00-18:30 Akşam Yemeği
18:30-19:30 Yoga felsefesi
19:30-20:30 Dinlenme ve Çay Arası
20:30-21:30 Chanting Mantra/Dharana ve Dhyana Teknikleri


*Sadece Yoga pratiğinde derinleşmek isteyenler için,1.modül  inzivasına sınırlı sayıda kontenjan mevcuttur. 

2.modülde ise ; Yoğun bir şekilde eğitmenlik ve kişinin kendi pratiği için yapması gerekenler işlenecektir. Bunlar:
Hatha Yoga’nın Temel Yoga duruşları
Asanalarda teknik (hizalanmalar ve düzeltmeler )
Temel asana pozlarını inceleme anotomisi ve fizyolojisi ( fasya teorisi ve önemi, fiziksel bedenin asana çalışmaları sırasında fonksiyonel yapısı)
Kendi pratiğini oluşturma
Ders hazırlama ve öğretme teknikleri
Sanskrit Terminolojinin Temelleri
Sosyal medya kullanımı
Çakralar
Bandhalar
Mudralar
Pranayama - Nefes teknikleri
Ders sekansları oluşturma teknikleri
Ders verme teknikleri 
Yoga asanaların biyomekaniği, asanaları güvenli uygulama
Asanalar'da yardımcı ekipman kullanımı
Yoga Anatomisi ve Fizyolojisi (Fiziksel bedenin ayrıntılı incelenmesi)
Derslerde Etkin Konuşma Teknikleri
Etkin bir Yoga Eğitmeni Olmanın Esasları (Kendi özgün sesini bulma)
Çocuk ve Hamile Yogası Temelleri 

3.Modül’de ;
‘Hatha Yoga Prapidika’ metninin incelenmesi
Çakralar
Upanişadlar       
Öğretilen bilgilerin değerlendirilmesi için yazılı sınavlar

* Bu eğitim sonrasında hem kendi Yoga pratiğinizi yapabilir yeterlilikte olacak, hem de yeterli bir Yoga eğitmeni olarak ders verebileceksiniz.
* Eğitimin sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara Uluslararası YogaKioo 280 Saat Eğitmenlik Sertifikası verilecektir.
Program Tarihleri:

1.Modül buluşma tarihleri ;
24-28 Mart 2021 
3-4 Nisan 2021
10-11 Nisan 2021

2.Modül buluşma tarihleri :
23-24-25 Nisan 2021
19-20-21-22-23 Mayıs 2021

3.Modül buluşma tarihleri :
23-24-25-26-27 Haziran 2021 (İnziva 23 Haziran Perşembe öğlen günü başlayacak olup 27 Haziran Pazar günü öğleden sonra sona erecektir.)

,*1. ve 2. modül buluşmaları Grand Hotel Gaziantep'te bize ayrılmış ferah bir salonda sabahtan akşama eğitim buluşması şeklinde olacaktır.
*Sadece 3. modül buluşması inziva şeklinde hep birlikte bir tesiste yatılı olarak gerçekleşecektir.( 3. modül inziva yeri sonra açıklanacaktır.) 
*Eğitim kontenjanı herkesle kişisel olarak ilgilenebilinmesi amacıyla 16 kişi ile sınırlıdır.
*Yaşanan Co-vid sürecinde eğitim alanlarında gereken önlemler alınmıştır.

Ödeme Koşulları:
-Eğitmenlik eğitimi toplam ücreti 7900 TL
*Kesin kayıt için kayıt esnasında 2900 TL ödenmeli ve geri kalan ücret 2 taksitte eğitim başlangıcına kadar tamamlanmalıdır.
*Ücretsiz eğitim iptalleri 1 Mart 2021 tarihine kadar yapılabilir.

-Ücrete Dahil Olanlar:
*280 Saatlik Uzmanlık Programı Eğitim Kitapçıkları (Asana ve Felsefe)
*Uluslararası 280 Saat Yoga Eğitmeni Sertifikası

*Eğitime kayıt olamak için info@doctoryoga.com.tr adresine e-mail atabilir ya da 0538 446 19 29 nolu telefondan eğitim asistanına ulaşabilirsin.