Hanumanasanaya Doğru

Doctor Yoga

Hanumanasana


   Yoga pratiğine başlayanların yapmak için can attığı duruşlardan olan Hanumanasana(bacak full spilt), pratikte oldukça önemli ve özel anlam taşıyan duruşlardandır. Fiziksel ve zihinsel olarak zorlayan, hem çaba hem de çabasız bir teslimiyetle gelen bir duruştur. Dolayısıyla bu duruşu yapabilmek de diğer birçok duruşu gibi düzenli/istikrarlı bir pratik ve duruşa girerken kendini yer çekimine güvenle bırakmayı gerektiriyor.

Aynı zamanda da oldukça hassas bir duruş olduğu için, bu duruşa giden yolda adım adım ilerlemek, duruşun içerisinde kendine zaman vermek gerekiyor.

Eğer sen de bu teslimiyeti deneyimlemek istiyorsan, hadi matını ser ve 4 videodan oluşan ‘Hanumanasaya Doğru’ serisiyle yolculuğa çıkalım. Bu serinin ilk 3 videosunu aralarda birer gün bırakarak yapmanı ve bu döngüyü 5 kez tekrarlamanı tavsiye ediyorum. Yani 1. Gün Hanumanasana Duruşu için Yoga dersi 1, 3. Gün ders 2, 5. Gün ders 3ü yapacaksın. İlk 3 dersle geçirdiğin 30 günden sonra 4. Videoyu ise 4 hafta boyunca haftada 2 kez çalış. Hanumanasana yolculuğunda geçirdiğin 2 ayın sonunda bedeninde ve zihninde yaşadığın değişimleri eminim sen de fark edeceksin.

Herkes Hanuman duruşunu yapabilir, sen dahil.

Benimle bu yolculuğa çıkmaya hazır mısın?

Gel matın önüne ve başlayalım

Hanumanasana Duruşu için Yoga Dersi 1
Hanumanasana Duruşu için Yoga Dersi 2
Hanumanasana Duruşu için Yoga Dersi 3
Hanumanasana Duruşu için Yoga Pratiği 4 l Orta Seviye Akış

Tel veya mail