Bütüncül Sağlık Seansları

 

Sağlık denilince, akla hemen bedensel ve zihinsel iyi olma hali gelir. Ama bence bu eksik bir tanımdır. Sağlıklı olmak demek insanın temas ettiği her alanda dengede ve uyumlu olma halidir. Yani işinde, ilişkililerinde, içsel dünyasında, ekonomik ve sosyokültürel olarak dengede olma halidir. Çünkü insan tek yönlü bir varoluşa sahip değildir.

Günümüzün insanı, bir gün içinde birçok alanda, binlerce düşünce ile muhatap olmak zorunda. Bu alanların hepsini yöneterek dengeli bir çizgide yaşamını sürdürdüğü takdirde, sağlıktan bahsedebiliriz. O yüzden biz doktorlara düşen sağlığa bakış açımızı, özellikle modern tıbbın bize dayattığı üzere tek yönlü değil, daha geniş, yani bütüncül tutmak olmalıdır. Özellikle içinden geçtiğimiz şu günlerde…

“Bütüncül Sağlık” ile kastettiğim ise, insanın yukarıda bahsedilen (hatta daha bahsedilmeyen ) her bir alanda sağlıklı olma halidir. Bedeninde her bir hücresinde, zihninde her duygu ve düşüncesinde, yaşamında kendisi dahil her ilişkisinde…

Bütüncül Sağlık ile mükemmeli aramıyoruz. Kişinin dinamiklerine göre, tatmin ve keyif alabileceği sağlıklı ve dengede bir yaşam hedefliyoruz.

Artık biliyoruz ki genetik kodlarımızda ne yazılmış olursa olsun, bu kodların g>nasıl çalışacağını belirlemek bizim elimizde. Beslenme, egzersiz, uyku, düşünce, duygu ve davranış gibi birçok yaşam tarzı öğesini, şifa dolu bir yaşam çerçevesinde şekillendirmek mümkün. Hayatımızda yapacağımız basit ama etkili düzenlemeler sayesinde sağlıklı bir yaşam mümkün!!!

Örneğin alerjik rahatsızlıklar, genellikle beslenme bozuklukları zemininde gelişen bedenin aşırı hassaslaşması ve reaksiyon vermesidir.Beslenmeyi düzenleyerek bağırsakları sorunsuz bir hale getirmek, gerekli vitamin mineral desteğini sağlamak ve yapılacak diğer hayat tarzı düzenlemeleri ile alerji rahatsızlıklarını ortadan kaldırmak mümkün
Ya da kronik otoiümün hastalıklar (Hashimato Tiroidit, MS, Romatid Artrit gibi...) bedende kronik enflamasyonu ve bunun zemininde bağışıklık hücrelerinin kendi hücrelerine karşı yanlışlıkla saldırması sonucu oluşur.Bu gibi rahatsızlıklarda bu enflamasyonu gidermek için anti-enflamatuar bir yaşama geçmek, bedeni toksinlerden arındırmak ve bedenin antioksidan kapasitesini güçlendirmek gerekir.

Bütüncül Sağlık Seansları içerisinde; hem kişisel hastalıklarınızı değerlendirerek, bu rahatsızlıkları dengeye getirmek için bir plan oluşturacağız. Hem de bundan sonra hastalanmadan yaşamınızı daha keyifli ve rahat sürdürebilmeniz için, size uygun kişiye özel yaşam tarzı hedefleri belirleyeceğiz. Sonrasında ise bu hedefleri süreç içerisinde uygulayabilmeniz için gereken düzenlemeleri gerçekleştireceğiz.
Çünkü “Bütüncül Sağlık” kişiye özel ve özgüdür.
Birlikte şifalı bir yaşam yolculuğuna çıkmak isteyen herkesi, tüm kalbimle bekliyorum.

*Görüşmeler online olarak birebir gerçekleştirecek olup, süreç kişiye özel olarak programlanacaktır.

***ONLiNE SAĞLIK DANlŞMANLIĞI HİZMETİ
Verilen hizmet hiç bir şekilde 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanun kapsamında sunulmamaktadır. Hizmetin sunum genel şartları sadece başvurucunun talebi uzerine verilen genel sağlık danışmanlığıdır. Hizmet hiç bir şekilde hekimlik hizmeti olarak sunulmamakta, tanı konulmamakta, reçete düzenlenmemekte ve başvurucudan herhangi bir tetkik istenmemektedir. Danışmanlık hizmeti, kişilerin genel yaşam koşullannm değerlendirilmesi, yaşam kalitelerinin artırılmasına yönelik fikir, öneri ve kişiye özel yorum önerileri sunulmaktadır.Verilen hizmetin temel amacı kişinin kendi yaşam kalitesini, verilen yorum önerileri sayesinde kendi çabası ile yükseltmeyi amaçlamaktadır.Online danışmanlık hizmetini alacak kişiler, danışmanlık içeriğini ve genel şartları okumuş kabul edilir.

Bütüncül Sağlık Seanslarına Randevu almak için aşağıdaki butondan online randevu sayfasına gidebilirsin.
Ya da direk asistanım Elif’e telefonla ya da whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Randevu İletişim : 0553 654 93 21

Randevu Al