Yoga Terapi

Doctor Yoga

Yoga Terapi


Yoga Terapi dersleri bedenimizde sıkıştığını hissettiğimiz, üzerine odaklanmamız gerek bölgeler üzerinde çalıştığımız; asanalar, nefes egzersizleri ve meditasyon aracılığıyla bu sıkışıklığı gidermeye çalıştığımız dersler. Eğer sen de bedeninde herhangi bir bölgenin özel ilgiye ihtiyacı olduğunu hissediyorsan ihtiyaç duyduğun dersi seçerek pratik etmeye başlayabilirsin.

Yaşadığın sıkışıklığa bağlı olarak haftada 2-3 kez uygular ve gününün geri kalanında da o bölgeyi zorlamayacak şekilde farkındalıkla hareket edersen kısa zamanda ağrı, acı gibi semptomlarının hafiflediğini hissedeceksin.

Bu derslerde hem odaklandığımız bölgedeki kasları hem de onun destekleyici bölgelerini esnetecek ve güçlendireceğiz. Böylece sorunlarımıza geçici değil kalıcı bir çözüm bulmayı araştıracağız.

Aşağıda sıklıkla karşılaşılan bölgeler için dersleri bulabilirsin. Bu dersleri yaparken lütfen dikkatin bedeninde olsun. Amacımız yapılara zarar vermek değil, bu bölgeler üzerine özenle çalışarak güçlendirmek ve esnetmek. Bu yüzden hareketi yaparken ne çok rahat ol ne de çok yoğun bir acı hissediyor ol.

İhtiyaç duyduğun farklı bir çalışma varsa bunun için de lütfen benimle yorumlardan veya sosyal medya hesaplarımdan iletişime geçmekte çekinme.

yoga_yeni_altın

Bel Ağrısı için Yoga

yoga_yeni_altın

Menstrüasyon (Regl) Dönemi için Rahatlatıcı Yoga Terapi

yoga_yeni_altın

Omuz Ağrısı için Yoga Terapi

yoga_yeni_altın

Boyun Ağrısı için Yoga Terapi

yoga_yeni_altın

Uyku Yogası

info@doctoryoga.com.tr